Overslaan en naar de inhoud gaan

Ontdekken

Nieuw thema vanaf september 2025

Gerda Dendooven: werk 'Moeders'

Thema-expo 'Moeders'

Hoe zit het eigenlijk met literatuur en moeders? Auteur Anneleen Van Offel is curator van de thema-expo ‘Moeders’ en gidst je door het vaak onzichtbare landschap van het moederland. Ze diepte bijzondere verhalen op uit het archief en nodigde verschillende hedendaagse makers uit om een bijdrage te leveren. 

Letterenhuiscollectie

Elk verhaal begint, workshop

Elk verhaal begint

Schrijftalent aan de slag met archief

Schrijvers en andere creatieve makers inspireren met archief? Dat doen we graag. In september kwamen de negen deelnemers van het groeitraject ‘Elk verhaal begint’ zich een dagje onderdompelen in literair erfgoed. 

Letterenhuis in het kort

Het Letterenhuis is het literaire archief van Vlaanderen. Het brengt mensen samen rond literair erfgoed door met vele en diverse partners te werken aan het verzamelen, bewaren en ontsluiten van de collectie. In de leeszaal en steeds meer ook online kan je de rijke collectie raadplegen voor onderzoek.

Topstukken in het Letterenhuis

Het Topstukkendecreet beschermt belangrijke en waardevolle cultuurgoederen in Vlaanderen. De collectie van het Letterenhuis bevat vier handschriften die erkend zijn als topstuk.

Meld je aan voor de nieuwsbrief