Overslaan en naar de inhoud gaan

Themapresentatie: Het driegeslacht

Streuvelshuis - Ingooigem

Het Streuvelshuis in Ingooigem presenteert het Streuvelshuis 'Het driegeslacht', een nieuwe themapresentatie over drie vrouwen die een bijzondere plaats innemen in het leven van schrijver Stijn Streuvels. 

    woe 17 juni 2026 tot zon 27 september 2026 van 11:00 tot 17:00
Alida Staelens, de echtgenote van schrijver Stijn Streuvels, zit op een tuinbank mat haar handen in elkaar.

'Het driegeslacht' is een themapresentatie waarin drie vrouwen uit Streuvels’ leven centraal staan. Zijn vrouw Alida Staelens, zijn dochter Paula Lateur en zijn kleindochter Leentje Vandemeulebroecke. 

Aanleiding is een brievenpakket met correspondentie tussen Paula en Streuvels, aangevuld met brieven die Alida aan haar dochter schreef. Deze publicatie zet Alida centraal als steunpilaar van het gezin en brengt haar stem en rol zichtbaar naar voren, aan de hand van archiefstukken uit het Letterenhuis, aangevuld met stukken uit
een privécollectie die voor het eerst aan het publiek worden getoond.

Envelop van een brief van Alida Lateur-Staelens aan haar dochter Paula Lateur die in Amsterdam studeerde.

Waar? 

Streuvelshuis, Stijn Streuvelsstraat 25, 8570 Ingooigem

Wanneer?

17 juni t.e.m. 27 september – gesloten op maandag en dinsdag

Prijs?

Inbegrepen in ticket Streuvelshuis (€ 5 - € 3 – gratis)

https://www.streuvelshuis.be
 

Meld je aan voor de nieuwsbrief